De pijnappelklier, jouw antenne voor binnen en buiten
Weekend retraite:
De pijnappelklier, jouw antenne voor binnen en buiten
Pijnappelklier weekend workshop met Dr. Saskia Bosman, bioloog en bewustzijnstrainer, in Barril de Alva (Arganil), Portugal
Met Silent Walk, Kundalini Yoga- en meditatiesessies met Susanne Boekelman en Chakra-beweging reis met Valerie Gaillard

Over hoe je de pijnappelklier kunt inzetten voor je gezondheid en innerlijke groei, op basis van onvoorwaardelijke universele liefde. Deze workshop gaat over een heel klein maar belangrijk kliertje midden in de hersenen. Het is de middelaar tussen onze binnen- en buitenwereld, tussen de verschillende bewustzijnsstaten en speelt een belangrijke rol in onze gezondheid.
De pijnappelklier pikt vele soorten signalen op uit ons lichaam, uit onze aardse omgeving en tot ver uit de kosmos en zendt ook signalen terug. Inleidingen worden afgewisseld met meditatieve oefeningen. Tijdens de meditaties wordt de inhoud van de inleidingen ervaarbaar gemaakt, waardoor je met de theorie ook praktisch verder kunt. De workshop is interactief en we leren van elkaar.
Voor een voorproefje kun je alvast deze interviews bekijken:
De Nieuwe Wereld – De pijnappelklier als kosmische antenne
https://youtu.be/kVCB9qyCTtg?si=IcezSKBmq–mIWSU
Nieuwe Tijd Podcast – De Pijnappelklier
https://youtu.be/mnBEOBnLLsw?si=gVeBCYuROap4PKNR
Deel 1 en 2
Inleiding: de pijnappelklier in gezondheid en genezing.
Over de rol van de pijnappelklier voor het behoud van onze gezondheid en bij ziekten en genezing. De pijnappelklier als middelaar tussen ons lichaam en onze omgeving. De biologie van de pijnappelklier. De pijnappelklier neemt licht, geluid en nog veel meer waar. Verkalking van de pijnappelklier en wat (fysiek en energetisch) ertegen te doen.
Ervaring: ondersteuning voor je pijnappelklier.
Je leert enkele meditatieve oefeningen om de reiniging en balancering van je pijnappelklier te ondersteunen.
Inleiding: pijnappelklier en bewustzijn.
Evolutie van de pijnappelklier als derde oog. De pijnappelklierhormonen maken verschillende bewustzijnsstaten mogelijk: slapen, waken, dromen, mediteren, reizen met het bewustzijn. De pijnappelklier en onze subtiel-energetische anatomie. De kristalletjes in de pijnappelkliercellen als zenders en ontvangers. De toekomstige evolutie van de pijnappelklier. De pijnappelklier als kosmische antenne.
Ervaring: je pijnappelklier als bewustzijnsantenne.
Meditatie die de ervaring van verschillende bewustzijnsstaten ondersteunt.
Deel 3 en 4
In deze workshop gaan we werken – weer op basis van onvoorwaardelijke universele liefde – met nog meer kennis over onze pijnappelklier en deze ook ervaren. Inleidingen worden weer afgewisseld met meditatieve oefeningen.
Tijdens de meditaties wordt de inhoud van de inleidingen ervaarbaar gemaakt, waardoor je met de theorie ook praktisch verder kunt. De workshop is interactief en we leren van elkaar.
Inleiding: Licht op de grens.
De waarneming van licht achter onze gesloten oogleden: fosfenen, toegangspoort tot ons innerlijke universum. De licht- en donkergevoeligheid van de cellen van ons netvlies, onze hersenen, pijnappelklier en de rest van ons lichaam. Hoe we dit kunnen gebruiken voor uitbreiding van ons bewustzijn. De pijnappelklier, hormonen en chakra’s.
Ervaring: Licht op de grens.
Je leert enkele meditatieve oefeningen om op een constructieve manier met het licht op de grens om te gaan.
Inleiding: De pijnappelklier, jouw grotere Wezen en de grotere realiteit.
Onze pijnappelklier reikt verder dan de atmosfeer dik is: gevoeligheid van de pijnappelklier voor zonneactiviteit en andere astrofysische gebeurtenissen. De pijnappelklier in oude en nieuwe spirituele stromingen, door de hele geschiedenis heen: orgaan voor toegang tot de grotere, volmaakte realiteit. De pijnappelklier in contact met het kwantumveld. Verklaringsmodel voor ‘paranormale’ ervaringen. Ons bewuste en on(der)bewuste.
Ervaring: je pijnappelklier als veelzijdig waarnemingsorgaan.
Meditatieve oefeningen om bovenstaande op een positieve, gebalanceerde manier ervaarbaar te maken.
Dr. Saskia Bosman is bioloog en zelfstandig onderzoeker. Saskia verdiept zich sinds 45 jaar in de mens, vooral DNA, cellen, hersenen, bewustzijn en evolutie, in de context van het milieu (Aarde en Kosmos). Saskia biedt deze lezing aan vanuit haar wetenschappelijke interesse, kennis en ervaring als medisch bioloog in de relatie tussen lichaam en geest, doelbewust verbindingen leggend tussen materie en bewustzijn. Zij heeft daarmee als persoonlijk en maatschappelijk doel om bij te dragen aan bewuste menselijke evolutie. Zij heeft vele bijzondere ervaringen gehad met walvissen en dolfijnen en ontdekt dat deze ons kunnen helpen mooie kwaliteiten in onszelf naar voren te laten komen. https://inspiradiance.nl
Dit retraite weekend omvat geïntegreerde Kundalini yoga- en meditatiesessies met Susanne Boekelman, een chakra-beweging reis met Valerie Gaillard en een bezoek aan een lokale sterrenwacht waar Saskia haar kennis van astronomie zal delen terwijl we naar de sterrenhemel kijken.
Programma: april 2026
Vr 10 april – 14:00 uur ,inloop. Thee en koffie
14:30 uur, introductie en kennismaken
Deel 1 pijnappelklier.
Lichte maaltijd als afsluiting (graag opgeven)
Za 11 april – 9:30 uur, thee en koffie
10:00 uur Deel 2 pijnappelklier.
Lunch, 12:30 tot 13:30
Silent Walk van 13:30 tot 14:00 uur.
14:00 uur, deel 3 pijnappelklier, daarna Kundalini Yoga met Susanne Boekelman.
Zo 12 april – 09:30 uur thee en koffie
10:00 uur deel 4 pijnappelklier.
Lunch. Van 12:30 tot 13:30
Chakra-beweging reis met Valerie Gaillard.
17:00 uur: afsluiting.
Lichte avondmaaltijd en voor de liefhebbers , gaan we naar de sterrenwacht in Travancinha om het heelal te bekijken (beide graag opgeven).
Lokatie: De retraite vindt plaats bij Trust Collective, gelegen in de prachtige bergen van Barril de Alva, vlakbij Arganil in centraal Portugal https://trust-collective.org/
Adres:
Trust Collective (een kunstenaars- en cursus-centrum)
Rua Albertino Madeira, 76
3305-020 Barril de Alva (Arganil)
Portugal
Accommodatie: is beschikbaar op het terrein van
Trust Collective
info@trustcollective.org
Of in de buurt
Sereia de Alva
rhiansianmorris@gmail.com
+351 926 890 815
Beperkt aantal plaatsen beschikbaar – Reserveer zo snel mogelijk via e-mail Mona/Neli (zie hierboven).
Informatie: Neem contact op met Neli +351 933 241 565 nelivanderham61@gmail.com
of Mona +31 6 11 50 27 93 monaschonwesterduin@gmail.com of Saskia Bosman inspiradiance@gmail.com voor meer informatie.
Investering voor de workshop: € 300 ,-per deelnemer, inclusief lunches en een PDF werkboek, exclusief accommodatie. Om je plaats te reserveren vragen we een aanbetaling van 40%. In 1 keer het hele bedrag betalen mag ook. De aanbetaling is, vanwege de locatie in het buitenland en alle kosten vooraf, niet-retourneerbaar. Zie verder de Algemene en Betalingsvoorwaarden op https://inspiradiance.nl/algemene-en-betalingsvoorwaarden/
Privacy verklaring: https://inspiradiance.nl/privacy-lezingen-en-workshops/
